دبیرستان پسرانه غیردولتی موحد

 • توصیه به دبیران عزیز ! سعی کنید چشم خود را به داشته های دانش آموزان بدوزید نه به نداشته های آنان (مدیریت دبیرستان)
 • مهم ترین رکن در مدرسه هوشمند، تغییر در شیوه ی آموزش است.(مدیریت دبیرستان)
 • هرچه انقلاب اسلامي دارد از بركت مجاهدت شهدا و ايثارگران است . امام خميني(ره( فرا رسیدن ایام الله دهه فجر را تبریک و تهنیت عرض می کنیم.
 • توصیه به دبیران عزیز ! رفتار را سرزنش کنید ، نه شخصیت را ، شمارا دوست دارم ، اما کار شما را نمیپسندم (مدیریت دبیرستان)
 • حضرت علی (ع) می فرمایند: علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف. (نهج البلاغه،ص469)
 • امام موسی کاظم (ع) می فرمایند : بهترین چیزی كه به وسیله آن بنده به خداوند تقرب می جوید، بعد از شناختن او، نماز و نیكی به پدر و مادر و ترك حسد و خودبینی و به خود بالیدن است. تحف‌العقول‌ ، ص‌ 412
 • زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آن‏اند و كوشش در عمل به آن است. حضرت علی (ع)
 • تا خدا هست و خدايي مي کند، مجتبي مشکل گشايي مي کند.
 • ايمان ، شناخت به دل ، اقرار به زبان و كردار به اندام‏هاست.امام رضا (ع)
 • حضرت زهرا (س) فرمود: خدایا مرا فارغ کن که تمام توجه ام به آن باشد که برای آن خلق شده ام.
ورود به سامانه تحلیل آموزشی موحد
پیش ثبت نام دبیرستان غیر دولتی موحد
کتابخانه
ورود به پورتال آموزشی
بانک سوالات درسی
برنامه هفتگی
برنامه امتحانات
جلسات شوراها و دپارتمان ها
برنامه آزمونها
فعالیتهای پرورشی
تقویم اجرایی و طرح درس
نمونه سوالات امتحان نهایی
تقاضای همکاری با دبیرستان غیر دولتی موحد
برنامه تابستان 96-95
اینستاگرام مدرسه
نرم افزار مدرسه همراه
مرکز آموزشهای تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت جدید مدرسه چیست؟
بسیار خوب
خوب
متوسط
ضعیف

عزاداری امام حسین (ع)

عزاداری، احیاء خط خون و شهادت و رساندن صدای مظلومیت آل علی (ع) به گوش تاریخ است. «اشک»، زبانِ دل است و «گریه»، فریاد عصر مظلومیّت . رسالت «اشک»، پاسداری از «خون شهید» است.کربلا عصاره بهشت است و عاشورا آبروي عشق. اگر کربلا نبود هيچ گلي از زمين نمي روييد و مشام هيچ انسان آزاده اي حقيقت را استشمام نمي کرد.

هم زمان با فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ، حضرت اباعبدا.. الحسین (ع) ، و با هدف تعظیم شعائر اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)و بزرگداشت مقام شهدای کربلا ،معاونت پرورشی دبیرستان موحد اقدام به برپایی مراسم عزا ویژه دانش آموزان و همکاران این واحد آموزشی نمود.

این مراسم در روز چهارشنبه مورخه 94/7/29 از ساعت 12:30 در سالن اصلی دبیرستان و هم زمان با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر آغاز گردید.

در ادامه جناب آقای دکتر جوادی ،دبیر محترم درس عربی ،  با بیان مطالبی پیرامون وقایع کربلا و همچنین کرامات و فضائل اهل بیت (علیهم السلام) ، توضیحاتی نیز در رابطه با قدرت علمی امیر المومنین (ع) و مناظره های ایشان با اقوام مختلف ، بخصوص قوم یهود مطرح نمودند.سپس معاون پرورشی دبیرستان به مدح اهل بیت پرداخته و اشعاری پیرامون مظلومیت خاندان پیامبر گرامی اسلام (ص) قرائت کردند.

پس از عرض روضه ، کوچه های عزا توسط دانش آموزان تشکیل شده و مراسم سینه زنی آغاز گردید ، در این بخش علاوه بر معاون پرورشی دبیرستان ، دو تن از دانش آموزان این واحد آموزشی نیز به مدیحه سرایی پرداخته و شور و حال معنوی خاصی بر مجلس حاکم شد.

در انتها نیز دانش آموزان و همکاران بخش های مختلف اداری ، میهمان سفره با برکت اهل بیت شدند و پس از پذیرایی و صرف ناهار ، این مراسم در ساعت 14:20 به پایان رسید.

 

منبع خبر: دبیرستان پسرانه موحد

تگ ها: عزاداری امام حسین (ع)

شما اینجا هستید
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • گوگل مپ