دبیرستان پسرانه غیردولتی موحد

 • توصیه به دبیران عزیز ! سعی کنید چشم خود را به داشته های دانش آموزان بدوزید نه به نداشته های آنان (مدیریت دبیرستان)
 • مهم ترین رکن در مدرسه هوشمند، تغییر در شیوه ی آموزش است.(مدیریت دبیرستان)
 • هرچه انقلاب اسلامي دارد از بركت مجاهدت شهدا و ايثارگران است . امام خميني(ره( فرا رسیدن ایام الله دهه فجر را تبریک و تهنیت عرض می کنیم.
 • توصیه به دبیران عزیز ! رفتار را سرزنش کنید ، نه شخصیت را ، شمارا دوست دارم ، اما کار شما را نمیپسندم (مدیریت دبیرستان)
 • حضرت علی (ع) می فرمایند: علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف. (نهج البلاغه،ص469)
 • امام موسی کاظم (ع) می فرمایند : بهترین چیزی كه به وسیله آن بنده به خداوند تقرب می جوید، بعد از شناختن او، نماز و نیكی به پدر و مادر و ترك حسد و خودبینی و به خود بالیدن است. تحف‌العقول‌ ، ص‌ 412
 • زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آن‏اند و كوشش در عمل به آن است. حضرت علی (ع)
 • تا خدا هست و خدايي مي کند، مجتبي مشکل گشايي مي کند.
 • ايمان ، شناخت به دل ، اقرار به زبان و كردار به اندام‏هاست.امام رضا (ع)
 • حضرت زهرا (س) فرمود: خدایا مرا فارغ کن که تمام توجه ام به آن باشد که برای آن خلق شده ام.
ورود به سامانه تحلیل آموزشی موحد
پیش ثبت نام دبیرستان غیر دولتی موحد
کتابخانه
ورود به پورتال آموزشی
بانک سوالات درسی
برنامه هفتگی
برنامه امتحانات
جلسات شوراها و دپارتمان ها
برنامه آزمونها
فعالیتهای پرورشی
تقویم اجرایی و طرح درس
نمونه سوالات امتحان نهایی
تقاضای همکاری با دبیرستان غیر دولتی موحد
برنامه تابستان 96-95
اینستاگرام مدرسه
نرم افزار مدرسه همراه
مرکز آموزشهای تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت جدید مدرسه چیست؟
بسیار خوب
خوب
متوسط
ضعیف

گزارش بزرگداشت خداوندگارعشق وعرفان جلال الدین مولوی

بمناسبت سالروز مثنوی سرای بزرگ ایران ،مولانا جلال الدین محمدبلخی که به ملای روم ومولوی آوازه یافته است درروز دوشنبه مورخ هشتم مهرماه 1392 مراسم بزرگداشتی دردبیرستان شهیدموحد باحضور دانش آموزان ومسئولین کادراداری ودبیران محترم برگزارشد دراین مراسم باشکوه ضمن قرائت قران مجید توسط قاری قران دوتن ازدانش آموز پایه اول ازکلاس مولوی به ارائه برنامه که شامل بیان شمه ای اززندگی نامه وقطعه شعرازمولوی بود رااجراکردند

سپس مدیریت محترم دبیرستان  جناب آقای دکتراحمدی ضمن خوش آمدگویی  بیانات خودرادررابطه بانقش تربیتی مولوی درآثارخودآغازکردندوفرمودند

                یکی از برجسته ترین ویژگی های مثنوی شیوه و الگوی خطابی و تعلیمی آن است. شعر مولوی به ویژه مثنوی، در عصر او با مخاطبان، ارتباطی شنیداری داشت، یعنی توسط خود او یا راویان برای مخاطبان خوانده می شد. در واقع، این خطاب رودررو به قصد تعلیم و ارشاد بوده است. مثنوی از لحاظ نوع ادبی در حیطه آثار تعلیمی و عرفانی قرار می گیرد.

هدف مولانا در مثنوی تعلیم و تربیت مخاطبان است.

قصه، اجتماعی ترین نوع تعلیم مفاهیم است. همین ویژگی بزرگترین موفقیت مولوی از دیدگاه ارتباط اجتماعی و مهمترین عامل مطرح شدن مثنوی به عنوان اجتماعی ترین اثر عرفانی و تعلیمی ادبیات فارسی است.

در مثنوی، مولانا بیشتر به اخلاق و تربیت نظر دارد و مثل یک شیخ تربیت می کوشد که خواننده را از خود بیرون آورد و از او چیز تازه ای بسازد.

در یک نگاه کلی می توان مولانا را یک معلم تعلیم و تربیت دانست که داشته ها و دانسته های خود در زمینه ی تعلیم و تربیت را  به صورت تمثیلی علاوه بر عصر خود به دوره معاصر نیز منتقل کرده است، که این ویژگی نشان دهنده ی تحرک و پویایی محتوای آثار مولوی به ویژه مثنوی می باشد. ایشان درادامه به یکی ازحکایت های زیبا مولوی اشاره کردندوقصه تاجرمسلمان فلسطینی بنام جرجیس راکه درمقابل ستایش نکردن بتی  بنام فلوان درموصل درزمان پادشاهی دادیانه به مرگ محکوم می شود اما به اذن خداوند هربارکه حکم اجرامی گردد ،زنده می شود. که این حکایت موردتوجه دانش آموزان گردید.

درپایان بادعافرج امام زمان علیه السلام مراسم به پایان رسید.

 

معاونت پرورشی دبیرستان شهیدموحد

 

 

 

منبع خبر: دبیرستان پسرانه موحد

تگ ها:

شما اینجا هستید
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • گوگل مپ