اولین جلسه اولیا و مربیان پایه دهم در سال تحصیلی 1403-1402

دسته بندی: اخبار مدرسه، فعالیتهای آموزشی | توسط : مرتضی زاهدی | 1402/07/19

در تاریخ 1402/07/17 اولین جلسه  مجمع عمومی انجمن اولیاء ، مربیان و آموزش خانواده پایه دهم دبیرستان موحد با حضور اولیای برگزار گردید. در ابتدای این جلسه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، آقای لهراسبی ضمن عرض خیر مقدم به اولیاء، رئوس برنامه های جلسه را به حضار اعلام نمودند.

پس از آن آقای رسول زاده مدیر دبیرستان ضمن خوشامدگویی به اولیاء و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به اولیاء به این نکته اشاره نمودند که هفته سوم مهر ماه به عنوان هفته پیوند اولیاء و مربیان نامگذاری شده، که این امر نشان از اهمیت نقش دوطرفه ی اولیاء و نظام آموزشی کشور است تا پا به پای هم امر تربیت را در مسیر درست به پیش ببرند. تربیت در گرو وجود باغبانی دلسوز و مهربان، کارآمد، توانا و صاحب دانش است و با توجه به حساسیت و ظرافت کار تربیت، نیاز به همکاری اولیاء می­باشد تا دو رکن اساسی تربیت یعنی خانه و مدرسه همسو و همگام در تربیت پیش بروند.

لزوم مراجعه مرتب به کارسنج جهت اطلاع از اخبار و اطلاعیه ها و نمرات دانش آموز و .... تفاوت امسال با سالهای قبل در پایه دهم و یازدهم امتحانات نهایی خواهد بود و به همین دلیل یکی از سیاستهای دبیرستان اختصاص سهم بیشتر امتحانات تشریحی برای دانش آموزان خواهد بود.

در ادامه اقای دیانی معاون دبیرستان در خصوص موارد انضباطی و اخلاقی دانش آموزان نکاتی را به اولیاء یادآوری نمودند که خلاصه موضوعات مطرح شده به شرح زیر می باشد.

رعایت ورود و خروج منظم (حضور به موقع در مدرسه و عدم تعجیل در خروج از مدرسه)

لزوم ثبت اثر انگشت هنگام ورود و خروج ( عدم ثبت اثر انگشت باعث ارسال پیامک غیبت به اولیا خواهد شد).

اطلاع رسانی در خصوص غیبت و دلایل غیبت دانش آموزان

رعایت قوانین و مقررات مدرسه مانند: استفاده از لباس فرم، همراه نداشتن موبایل در مدرسه که در صورت مشاهده برخورد خواهد شد، اصلاح موی سر و حفظ ظاهر دانش آموزی

آقای شادی پور دبیر محترم ریاضی و آقای لشکری دبیر محترم شیمی در خصوص شیوه های آموزشی و تدریس، جزوه های آموزشی و .... مطالبی را بیان نموده و پاسخگوی سوال اولیاء نیز بودند.

در ادامه آقای مسلمی مشاور پایه دهم ضمن بیان اهمیت آزمونهای شبانه، آزمونهای هفتگی، آزمونهای خیلی سبز و میان ترم به این نکته اشاره نمودند که به صورت ماهانه با اولیاء تماس حاصل می شود و گزارشی از روند تحصیلی دانش آموزان به اولیاء ارائه خواهد شد. در ادامه گزارش فعالیتهای صورت گرفته در پایه دهم، اقدامات انجام شده در مهر از ابتدا تاکنون را برای اولیاء تشریح و پس از آن آموزش کار با کارسنج به طور کامل برای اولیاء توضیح داده شد.

حسن ختام جلسه نیز به انتخاب اعضای انجمن اولیاء و مربیان که سه نفر از اولیاء انتخاب گردیدند.